В Україні набуває популярності професія сомельє

В Україні набуває популярності професія сомельє

Нині цим французьким словом називають знавців вин, що складають карту напоїв для ресторанів, закуповують алкоголь та допомагають відвідувачам підібрати до страв найбільш вдалий варіант. А колись у середньовічній Франції "сомельє" відповідали лише за транспортування діжок із вином...

 

Про особливості роботи розповідає газета Експрес Богдан Павлюх, голова осередку Асоціації сомельє України.

 

- Аби знати всі вина, сомельє доводиться багато пити?

 

- Одразу хочу розвіяти цей великий міф. Сомельє не п’є багато вина, сомельє куштує багато вин! На дегустаціях ми навіть його не ковтаємо, а спльовуємо у спеціальні відерка. Їх ще називають спітони.

 

Тому можете не хвилюватися - сомельє таки не алкоголіки. (Сміється).

 

- То в чому полягає ваша робота?

 

- Найголовніше в нашій професії - робота з людьми. Передусім, обов’язок сомельє - підібрати вино так, аби воно смакувало з їжею, і цей смак перетворився у щось нове. У нас це називають "гастрономічний оргазм".

 

- Чи повинен сомельє дотримуватися якоїсь дієти, аби не притупити органи чуття?

 

- Сомельє повинен їсти все. Якщо ви не розумієте, як смакує їжа, як ви можете підібрати до неї вино? Однак перед самою дегустацією не можна пити каву, курити, використовувати парфуми та їсти гостре. Бо під час дегустації слід оцінити не тільки смак, а й запах і колір вина. Воно повинне зачепити всі рецептори.

 

- Де в Україні можна отримати диплом винознавця?

 

- У нас є багато шкіл сомельє. Звісно, що всі не безплатні. Також можна поїхати вчитися за кордон. Для цього потрібно витратити декілька тисяч євро. Але це того варте. У Європі хорошим сомельє платять приблизно десять тисяч євро за місяць, а в Україні - від 6 тисяч і вище.

 

Тетяна ХОРОНЖУК

 
 
 

Стрічка новин